אקזיט סייבר: Tuffin הישראלית נרכשה על ידי קרן Turn/River תמורת 570 מיליון דולר

סכום המכירה משקף פרמיה גבוהה ב-44% משווי החברה כיום בבורסת ניו יורק, שם הונפקה ב-2019 לפי שווי של 480 מיליון דולר. בעלי המניות יקבלו מחיר מאכזב למדי של 13 דולר למניה. תופין שוב תהיה חברה פרטית

חברת הסייבר הישראלית תופין נרכשה על ידי קרן טורן/ריבר האמריקאית תמורת 570 מיליון דולר – פרמיה הגבוהה ב-44% מהשווי של תופין היום בבורסת ניו יורק. תופין הנפיקה ב-2019 לפי שווי של כ-480 מיליון דולר ומאז שוויה עלה וירד, וכיום היא נסחרת לפי שווי של 324 מיליון דולר. למרות פעילות הסייבר שלה, החברה לא הצליחה לייצר ערך משמעותי עבור בעלי המניות שלה, שיקבלו 13 דולר למניה במזומן. עם השלמת העסקה תהפוך תופין לחברה פרטית.

תופין הוקמה לפני כמעט 20 שנה, על ידי רובי כיטוב, יו"ר ומנכ"ל החברה, וראובן הריסון, סמנכ"ל הטכנולוגיה. קרן Turn / River האמריקאית מתמחה בחברות תוכנה, בשיפור החברה ובשוויה.

"ההכרזה של היום היא עדות להובלה של Tuffin בניהול מדיניות אבטחה עבור רשתות היברידיות וסביבות ענן", אמר רובי קיטוב, יו"ר, מנכ"ל ומייסד שותף של Tuffin. "מאז הקמתנו עשינו צעדים משמעותיים בפיתוח פתרון האוטומציה והפכנו למובילי שוק. עסקה זו היא אבן דרך חשובה עבור תופין, וכחברה פרטית תהיה לנו הזדמנות להאיץ את הצמיחה שלנו על ידי השקעה בטכנולוגיה, באנשים ובאנשים שלנו. שׁוּק." "כמו תופין ועם השותפות והמומחיות שלהם, אני בטוח שנוכל להשיג את המטרות שלנו מהר יותר".

קיטוב אמר ל"כלכליסט": "זה עוד צעד לחברה. אני לא מרגיש תחושת החמצה. זו הזדמנות מצוינת, הם מומחים בתחומם ויכולים להאיץ את הצמיחה שלנו ולהגדיל את החברה בצורה משמעותית. העסקה הזו מאוד טוב לחברה ולבעלי המניות שלה". מפולריזציה נמסר עוד כי לא צפויים פיטורים או שינויים מבניים בחברה לאחר השלמת הרכישה.

תופין הסתפקה בשלוש שנות מסחר בהן לא הצליחה לייצר תשואה ריאלית לבעלי מניותיה. קיטוב אומר כי "זו הייתה חוויה מעניינת להיות ציבורית, ויש דברים שאפשר לעשות כחברה פרטית ולכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו. אנחנו נשארים בחברה, אנחנו מאוד אוהבים אותה ונהנים ממה שאנחנו עושים ורוצים לראות את זה עובר לשלב הבא וגדל מהר יותר".

"Tufin היא מובילה בתעשייה בניהול מדיניות אבטחת רשת ומסייעת ללקוחות ארגוניים לאבטח את תשתית הרשת ונכסי הענן הקריטיים שלהם", אמר דומיניק אנג, מייסד ושותף מנהל של Turn/River Capital. "אנו נרגשים להביא את צוות התפעול הטוב ביותר שלנו, עם המומחיות העמוקה שלהם בשיווק, מכירות והצלחת לקוחות, לשותפות שלנו עם Tuffin. אנו מצפים לעבוד איתם יד ביד כדי להניע צמיחה מואצת".