גיא כספי: הפתרון למתקפות סייבר הוא בבינה מלאכותית

מייסד ומנכ"ל Deep Instinct תיאר את המגבים בכנס Mind the Tech London של כלכליסט כטילי סייבר-בליסטיים בליסטיים, והדגיש את הצורך בטכנולוגיות הגנה חדשות: "היכולת האנושית להגיב היום מוגבלת"

"התחכום של מתקפות הסייבר צומח במהירות, ואיתו הסיכון למשתמשים, לחברות ולמדינות", אמר גיא כספי, מייסד ומנכ"ל Deep Instinct, בכנס Mind The Tehc London של כלכליסט, שהחברה היא אחת הנותנות לו חסות. .

"כנראה שכל אחד מכם נפרץ, בין אם ישירות ובין אם דרך המעסיק או השירות בו אתם משתמשים", הזהיר כספי. "קל לעצור את האיומים הידועים, אבל המוטציות שלהם יוצרות אתגר עצום ליכולת להגיב בזמן, ולייצר התקפות מורכבות ומסוכנות יותר. זהו אתגר עצום לעזור לחברות ומדינות למנוע פשעי סייבר. – לתקיפה ביחודיות ובדרכים מסוכנות."

"למה אנחנו במצב הזה? יש כל כך הרבה מנהיגים חכמים ומומחי סייבר, ועדיין יש הרבה יותר מדי התקפות. זה בגלל שאנחנו מסתמכים על אנשים כקו הגנה. לרוב החברות יש מאות עובדים שמבצעים ניתוח ידני. של איומים ולנתח קבצים ואיומים, אבל זו משימה לא אחראית. "זה אפשרי כשיש חצי מיליון התקפות חדשות כל יום. אנחנו צריכים טכנולוגיה חדשה, כי היכולת האנושית להגיב מאוד מוגבלת היום".

הפתרון, לדברי כספי, נמצא בעולמות הבינה המלאכותית. "כשהייתי בבית הספר, המורים התלוננו בפני ההורים שלי שאני אף פעם לא מגיע לבית הספר", אמר. "הם צדקו. ביליתי את רוב זמני בבניית AI, ומאז זו התשוקה שלי בחיים. בשש השנים האחרונות לקחתי את התשוקה הזו והפכתי אותה לסייבר. ב-Deep Instinct אנחנו משתמשים בבינה מלאכותית ובכלי למידה עמוקה לספק דיוק רב יותר וזיהוי מהיר יותר של התקפות סייבר. "אנו פועלים בקטגוריה חדשה בהגנת סייבר, המתמקדת במניעת תקיפות. לחברה יש כיום יותר מ-300 לקוחות ו-400 עובדים, ואנחנו סורקים יותר ממיליארד קבצים ביום".

כספי גם סיפר כיצד הפלישה של רוסיה לאוקראינה והמלחמה המתמשכת משנים את תחום הסייבר. "השבוע הראשון של המלחמה היה חסר תקדים", אמר. "ראשית, השימוש במגבים. זה כמו טיל סייבר בליסטי, שנועד להרוס באגרסיביות מערכת מחשוב. בשבוע הראשון המגבים סגרו בנקים ברוסיה ותשתיות חיוניות כמו רשתות חשמל באוקראינה. במקביל ראינו הרבה מיקור חוץ של פעילות סייבר. "הסייבר שלה נגד רוסיה. זה משהו שיסלים במונחים של תחכום, וכבר זלג למדינות אחרות באירופה".