חברת הסייבר הישראלית Coro גייסה 80 מיליון דולר

החברה הציגה צמיחה של 300% בשנה בשלוש השנים האחרונות, והפלטפורמה שלה לעסקים קטנים ובינוניים הגיעה ל-2 מיליון משתמשים ביום. Coro גייסה עד כה 120 מיליון דולר

חברת הסייבר הישראלית Coro גייסה 80 מיליון דולר, בהובלת הקרן האירופית Balderton Capital וקרן JVP. המשקיעים בקורו כוללים גם את MizMaa Ventures ו-Sound Star Ventures של הכוכב ההוליוודי אשטון קוצ'ר, שלא השקיעו בסבב הנוכחי. עד כה גייסה החברה כ-120 מיליון דולר, כולל הסבב האחרון.

בניגוד לרוב חברות הסייבר המקומיות, קורו היא חברה ותיקה שהחלה את דרכה ב-2013 בחממת הסייבר של JVP בבאר שבע, שם היא עבדה על המערכות שלה עד 2018. מאז, לדברי מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה. גיא מושקוביץ, חווה צמיחה של כ-300% בשנה.
יחד עם מוסקוביץ הקימו את החברה פרופ' כרמל דומשלק, דורון מילכטיץ' ודרור ליבר, שעדיין פעילים בחברה. Coro מעסיקה 150 עובדים והיא פרוסה בניו יורק, שיקגו, באר שבע, ירושלים, תל אביב וחיפה. "מי שרוצה קריירה בהייטק לא צריך ללכת למרכז", אומר מוסקוביץ ל"כלכליסט". "הוא יכול לעשות את זה מכל מקום. זו אידיאולוגיה שמלווה אותנו מההתחלה".

פלטפורמת אבטחת הסייבר של Coro נבנתה כדי לתת מענה לפערים בשוק הסייבר, תוך התמקדות בעסקים קטנים ובינוניים, כלומר השוק הביניים, אליו מופנות כ-70% ממתקפות הסייבר כיום. פתרונות אבטחת סייבר קיימים לשוק זה מוגבלים ומגנים רק מפני תוכנות זדוניות בסיסיות או הונאות דיוג. הם לא נותנים מענה אמיתי, שנמצא בהישג ידן של חברות ענק בלבד. כתוצאה מכך, שוק של מיליוני חברות נותר חסר אונים בהתמודדות עם מתקפות סייבר מול שלושה חסמים מרכזיים: מחיר, מורכבות מערכת ההגנה והצורך בצוות אבטחת סייבר גדול.

כספי הגיוס ישמשו להמשך צמיחת החברה, שבשלוש השנים האחרונות צמחה בקצב שנתי של 300% בשנה, והגיעה ליותר מ-2 מיליון משתמשים ביום. בעקבות הצמיחה מתכננת החברה לשלש את כוח האדם בסניפיה בישראל ובארה"ב, בדגש על גיוס עשרות אנשים למרכזי הפיתוח בישראל ולמרכז החדש שהקימה החברה לאחרונה בחיפה.